Aktywność naukowa i dydaktyczna

Od roku 1999 prof. Ewa Olszewska roku jest wykonawcą i współwykonawcą kilkudziesięciu projektów badawczych. Od 2012 roku jest kierownikiem Studiów Doktoranckich UMwB. W 2012 i 2013 roku była moderatorem sesji plenarnych na konferencjach dotyczących chrapania i bezdechów w Warszawie. Wygłosiła także wykład „Procedury chirurgiczne w leczeniu chrapania i zespołu obturacyjnych bezdechów podczas snu”. W 2012 roku uczestnicy X Światowego Kongresu Zaburzeń Oddychania Podczas Snu w Rzymie wysłuchali jej wykładu „Diagnostics and surgery of snoring and obstructive sleep apnea hypopnea syndrom”.

W 2014 roku była współorganizatorem I Interdyscyplinarnego Sympozjum „Aktualne kierunki diagnostyki i leczenia zaburzeń oddychania podczas snu”. W trakcie zjazdu zaprezentowała, transmitowane na żywo, zabiegi chirurgiczne u Pacjentów z zespołem obturacyjnych bezdechów podczas snu.

konferencja dot. chrapania

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.umb.edu.pl/medyk/tematy/zjazdy/zaburzenia_oddychania_podczas_snu.

Międzynarodowe doświadczenie i uznanie

Profesor Ewa Olszewska od lat pogłębia swoją wiedzę na międzynarodowym polu naukowym. Doskonaliła się w uznanych krajowych i zagranicznych placówkach medycznych, między innymi w: Szwajcarii, Austrii, Holandii, Niemczech i Francji, USA. Przeszła szereg specjalistycznych szkoleń i staży, wśród których można wymienić kursy zaawansowanych technik chirurgicznych w zespole snu z bezdechami odbyte w 2011 i 2012 roku w St. Louis University w USA. Szkolenie w zakresie minimalnie inwazyjnych technik w leczeniu chrapania i łagodnej postaci zespołu bezdechów podczas snu odbyła w 2012 i w 2015 roku w czasie Kongresu Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii w Washington DC i Dallas.

W 2013 roku w Vancouver ukończyła kurs badań diagnostycznych u Pacjentów z zaburzeniami oddychania podczas snu. W maju 2014 roku była uczestnikiem wykładów poświęconych porównaniu skuteczności różnych typów zabiegów operacyjnych u Pacjentów z bezdechami w czasie snu. Miały one miejsce podczas kongresu Amerykańskich Towarzystw Laryngologicznych w Las Vegas.

Natomiast od października 2015 r., po pobycie w Royal National Ear, Nosa &Throat Hospital w Londynie, wdraża najnowsze techniki leczenia Pacjentów chrapiących oraz cierpiących na bezdechy.

Profesjonalizm i umiejętności profesor Olszewskiej były wielokrotnie doceniane – jest ona laureatką licznych nagród za osiągnięcia naukowe. Jako ekspert i wykładowca często bierze udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach oraz sympozjach naukowych. Jej wykładów słuchano m. in. w tureckiej Antalyi (Different aspects of cholesteatoma pathogenesis oraz Retraction pocket management, 2008 i 2013 rok) i Barcelonie (Diagnostics and surgical managements in sleep apnea patients, 2011 rok). Wykładała gościnnie także w ośrodkach krajowych, m. in. w Warszawie (Medycyna snu w otorynolaryngologii – zasady leczenia operacyjnego chrapania i zespołu snu z bezdechami oraz Chrapanie i zaburzenia oddychania podczas snu u dorosłych, 2011 rok).

prywatne zdjęcie ewy olszewskiejW codziennej pracy prof. Olszewska pomaga różnym grupom Pacjentów, udzielając im kompleksowych porad i przeprowadzając zabiegi laryngologiczne.

Specjalizacje i zainteresowania zawodowe

Profesor Ewa Olszewska to specjalistka otolaryngologicznej chirurgii głowy i szyi. Dzięki śledzeniu najnowszych doniesień naukowych może stosować innowacyjne techniki leczenia w swojej codziennej pracy z osobami, które potrzebują pomocy laryngologicznej. Jej szczególne zainteresowania zawodowe dotyczą laserowej terapii leczenia chrapania. Specjalistka ta zajmuje się również wykonywaniem innych mało inwazyjnych zabiegów u osób borykających się z problemem chrapania. Przeprowadza plastykę podniebienia miękkiego wraz z języczkiem, a także zabiegi zmniejszania masy małżowin nosowych oraz masy nasady języka.

W swoim gabinecie laryngologicznym udzieli Państwu specjalistycznej pomocy i odpowie na wszystkie pytania.

Ewa Olszewska spełnia się nie tylko jako laryngolog. Prywatnie pani profesor jest szczęśliwą żoną, kochającą matką 4 dzieci oraz pasjonatką podróży i kuchni śródziemnomorskiej.

Staż w Royal National Throat, Ear & Nose Hospital w Londynie

Certyfikaty i dyplomy