Co wyróżnia dobrego laryngologa

laryngolog doktor ewa olszewska czekająca na pacjenta

Znalezienie lekarza specjalisty nie sprawia w dzisiejszych czasach większych problemów, jednak wybranie spośród wielu tego najlepszego, godnego zaufania profesjonalisty, z którego usług będziemy w stu procentach zadowoleni, nie zawsze jest tak proste. Podpowiadamy, czym powinien wyróżniać się  dobry laryngolog, aby bez najmniejszych wątpliwości móc powierzyć w jego ręce własne zdrowie.

Wiedza i kompetencje laryngologa na najwyższym poziomie

dobry laryngolog doktor Ewa OlszewskaDroga edukacyjna prowadząca do uzyskania uprawnień laryngologicznych wymaga czasu, cierpliwości w dążeniu do celu, wielu starań i wysiłków. Studia kierunkowe, wyposażające w dyplom ukończenia wyższej szkoły medycznej, trwają aż 6 lat. Absolwent musi ukończyć specjalizacje i zdobyć tytuł lekarza dyplomowanego. Niezbędną są także praktyki odbyte w gabinecie laryngologicznym, ponieważ cenione są nie tylko merytoryczne przygotowanie, ale i praktyczne umiejętności oraz doświadczenie w pracy z pacjentami. Oczywiście, na tym nie kończy się praca lekarza nad własnym rozwojem, gdyż ta musi trwać nieustannie, by zapewniać kwalifikacje pozwalające stawiać czoła wyzwaniom w postaci współczesnych chorób oraz innowacyjnych metod i najnowszych technologicznie narzędzi ich zwalczania.

Prof. dr hab. Ewa Olszewska, ceniony laryngolog z Białegostoku o nieposzlakowanej opinii usatysfakcjonowanych fachową opieką pacjentów, posiada kompetencje na międzynarodowym poziomie. Laureatka licznych nagród za osiągnięcia naukowe oraz wykonawca i współwykonawca kilkudziesięciu projektów badawczych gromadziła zawodowe doświadczenia nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami (pod okiem światowej sławy specjalistów w dziedzinie medycyny: Prof. Johna Niparko (USA), Prof. Jacquesa Magnana (Francja), Prof. Eberharda Stennerta (Niemcy), Prof. Charlesa Cummings (USA), Prof. Roberta Bastiana (USA), Prof. Stefana Dazerta (Niemcy), Prof. Holgera Sudhoffa (Niemcy), Prof. Tuckera Woodsona (USA), Prof. Henninga Hildmanna (Niemcy), Prof. Guy Petruzzelli (USA), Prof. Jamesa Stankovich (USA), Prof. Klausa Albeggera (Austria), Prof. Ugo Fischa (Szwajcaria), Prof. Thomasa Linder (Szwajcaria).

Wieloletnie doświadczenie niezbędnym warunkiem efektywnego leczenia

Doświadczenia zawodowego nie zdobywa się od tak, szybko, bez trudu i wysiłków w wykonywaniu codziennych obowiązków. Każda dolegliwość, z którą pacjent przychodzi do poradni laryngologicznej, wymaga indywidualnego podejścia i wnikliwej analizy popartej specjalistyczną wiedzą i wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu medycznego, służącego stawianiu rzetelnej i pewnej diagnozy.

Kontakt z wieloma rodzajami chorób i zaburzeń dróg oddechowych, które wymagają fachowych działań lekarskich oraz profesjonalnych porad i wskazań minimalizujących objawy i prawdopodobieństwo ich nawrotów, wyposażyło Ewę Olszewską (wysokiej klasy białostockiego laryngologa) w doświadczenia, bez których jej praca nie byłaby tak efektywna, jak ma to miejsce w rzeczywistości.

Odpowiednio wyposażony gabinet laryngologiczny

Wszystkie procedury lecznicze wymagają zastosowania specjalistycznych sprzętów, bez których zwalczenie stanów chorobowych byłoby wręcz niemożliwe. Nowoczesny sprzęt umożliwia walkę z nawet najbardziej złożonymi dolegliwościami i objawami, poczynając od ich rzetelnej diagnozy, a kończąc na badaniach kontrolnych po zakończonej kuracji.

Innowacyjne wyposażenie gabinetu laryngologicznego Ewy Olszewskiej w Białymstoku pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych operacji i zabiegów w sposób małoinwazyjny, komfortowy dla pacjentów i zapewniający im pełne bezpieczeństwo.

Empatia w stosunku do pacjentów

Dobry laryngolog jest profesjonalnym zawodowcem w tym co robi, ale powinien być również życzliwym, pełnym cierpliwości i wyrozumiałości człowiekiem, któremu na sercu leży los i zdrowie pacjentów. Nawiązanie odpowiednich relacji z chorymi, zdobycie ich zaufania i sympatii, ułatwia obustronną współpracę w walce o zdrowie i wprowadzenie z życie prozdrowotnych ideałów.

Należy także mieć na uwadze, że laryngolog niejednokrotnie musi walczyć nie tylko z fizycznymi dolegliwościami chorobowymi, ale i zapewniać pacjentom psychologiczne wsparcie, bez którego efekty leczenia nie byłyby w pełni osiągnięte. Wynika to z faktu, że zawód lekarza jest przede wszystkim pracą z człowiekiem, który wymaga troski i kompleksowej (psychofizycznej) pomocy specjalisty.

Ambicje laryngologa motorem napędowym w pracy nad sobą

zabieg laryngologiczny prowadzony przez profesjonalnego laryngologaAby osiągać sukcesy zawodowe, które są też tymi życiowymi, należy wciąż stawiać przed sobą nowe cele, podnosić poprzeczkę, dążyć nieprzerwanie do bycia lepszym i doskonalszym w tym, co się robi na co dzień. Ta reguła dotyczy tak laryngologów, jak przedstawicieli każdego innego zawodu.

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę doktor Ewa Olszewska, która nie ustaje w pracy nad własnym warsztatem, uczestniczy w licznych szkoleniach, stażach, projektach badawczych, sesjach plenarnych i konferencjach o charakterze medycznym. Białostocka laryngolog nie ogranicza się wyłącznie do polskich placówek, zdobywając doświadczenie w takich krajach, jak m.in.  Szwajcaria, Austria, USA, Niemcy, czy Francja.

Dobrym laryngologiem jest więc lekarz, który posiada ugruntowaną i pogłębioną wiedzę, kompetencje i wieloletnie doświadczenie pracy w zawodzie. Niezbędny w codziennych kontaktach z pacjentami jest także gabinet laryngologiczny wyposażony w innowacyjny sprzęt najwyższej jakości. Podstawową rolę odgrywają jednak predyspozycje osobowościowe, a wśród nich przede wszystkim wrażliwość i empatia wobec drugiego człowieka oraz ambicje, motywujące do pracy nad dalszym rozwojem.

W następnym artykule przybliżymy Państwu temat mukotomii – Jak wygląda zabieg mukotomii przeprowadzony w gabinecie laryngologicznym. Zachęcamy do ciekawej lektury.